Zilele orasului nostru scump si drag Iasi


Vin zilele orasului !
Dupa cum mi-am promis … am plecat. Ma duc in Bucuresti la Ferry Corsten.Oricum se circula mai normal acolo decat in Iasi zilele astea.

Bag …. in toate corturile cu cacaturi amplasate fix in centru ca nici la tara nu se face targul in mijlocul satului.Si in imbulzeala din trafic si in strazile inchise pentru niste cacaturi de tiribombe care nu produc decat zgomot, cocalari si mizerie.

Nechita iti multumesc ca de zilele orasului meu ma pedepsesti in loc sa ma bucuri si-am sa te votez cand ti-o creste par in ochi !

One thought on “Zilele orasului nostru scump si drag Iasi

  1. Nu are nevoie sa-l votezi tu, are nevoie sa-l voteze majoritatea, majoritate care se bucura la tiribombe. O vorba de duh : "prosti, da' multi!". Asa ca nu mai protesta si bucura-te de jucariile de la ouale Kinder, de un sarut la prima ora a diminetii, de un "te iubesc" spus atunci cand trebuie, de doua ore petrecute in Starnet la un computer care "ruleaza", de un prieten care te intreaba ce mai faci, de o melodie care-ti trezeste amintiri si cateodata de "Sven-Oaia futacioasa" care s-a preschimbat ca o broasca raioasa din capra de munte in oaie – un fel de Polimorph 😀

Leave a Reply